ODCZULANIE


Terapia biorezonansowa (BRT) jest znakomitą metodą usuwania alergii.
ODCZULANIE JEST CAŁKOWICIE BEZBOLESNE I BEZINWAZYJNE !

11aOdczulanie za pomocą biorezonansu polega na „naprawianiu” zakłóconych fal elektromagnetycznych.
W każdej komórce organizmu nieustająco zachodzą reakcje biochemiczne i każda wokół siebie wytwarza pole elektromagnetyczne. Niekiedy pole to bywa zakłócone przez bakterie, wirusy, czy alergeny (różne rodzaje pokarmu, pyłki roślin, kurz, pleśnie, itp.) Każde takie wydarzenie pozostawia ślad w pamięci organizmu. Mówiąc w uproszczeniu, zostaje ono zapisane na „twardym dysku”
Stąd po jakimś czasie, zwłaszcza przy alergii, ponownie daje o sobie znać, np. wysypką, swędzeniem skóry, katarem, kaszlem, biegunką lub bólami głowy.

Właśnie na „naprawianiu” zakłóconych fal elektromagnetycznych opiera się odczulanie za pomocą biorezonansu. Podczas zabiegu, kiedy pacjent trzyma elektrody w dłoniach (zwykle są to kule kojarzone z tą metodą), fale te płyną z organizmu do urządzenia,. Następnie aparat odpowiednio te fale zmienia (niejako odwraca, tzw. lustrzane odbicie) i z powrotem odsyła do pacjenta, co wygasza pamięć o alergenie.

BRT może być stosowana jako główna metoda terapeutyczna albo uzupełniająca inną formę leczenia.
Doskonałe efekty osiągane są metodą biorezonansową w leczeniu takich chorób alergicznych jak: alergie pokarmowe, inhalacyjne, astma oskrzelowa, katar sienny, atopowe zapalenie skóry, alergie na jady owadów, pokrzywki, grzybice jelit.
W trakcie jednego zabiegu wycisza się uczulenie na konkretny czynnik alergizujący, przy czym na dłuższy czas w ok. 80 proc. przypadków. U pozostałych osób nadwrażliwość powraca i odczulanie trzeba powtórzyć.

WAŻNE informacje dotyczące odczulania:
• Odczulanie powinno rozpoczynać się od alergenów centralnych takich jak: białko mleka krowiego, białko pszenic1ay i białko jaja. Każdy z tych alergenów odczulamy podczas trzech wizyt. Przerwy przy trzykrotnym odczuleniu nie powinny być mniejsze jak trzy dni oraz większe niż siedem dni.
Centralne alergeny odczulamy jako pierwsze, w związku z tym, że po ich odczuleniu wzrasta na tyle odporność organizmu, że niektóre z alergenów nie wymagają później odczuleń – „wyciszają się” same. Należy je sprawdzać przynajmniej raz w roku.
• Niektóre z alergenów są na tyle silne i trudno unikać z nimi kontaktu, że odczulane są również podczas trzech wizyt. Są to: candida, roztocze kurzu domowego, metale tj. chrom, nikiel, kobalt.
• Podczas odczulania alergenów centralnych nie powinno się testować innych alergenów, ponieważ obraz alergii u pacjenta bardzo się zmienia po odczuleniu głównych białek.
• Zaczynając odczulanie alergenów pokarmowych rozpoczynamy ścisłą dwutygodniową dietę eliminacyjną, na odczulany alergen. Jeżeli wymaga to trzech wizyt, dietę rozpoczynamy od pierwszej wizyty i utrzymujemy jeszcze przez 2 tygodnie !!! po ostatniej – trzeciej wizycie.
• W ciągu jednego dnia można odczulać tylko 1 alergen. Po trzech dniach można dokonać sprawdzenia i kolejnego odczulenia.
• Nie można poddać się odczulaniu i terapii na inne schorzenia tego samego dnia.

W ciągu całej doby, po odczulaniu lub terapii należy wypić od 1,5 do 2 litrów wody niegazowanej (przegotowanej, źródlanej). Nie powinno się w tym okresie pić kawy, herbaty, napojów alkoholowych i wysokoenergetycznych (cola, red bul, itp.)